Şirket Profilimiz

Şirket Profilimiz

     İnci Makina 1990 Yılında İstanbul'da kuruldu. Ayakkabı sektörünün hızla büyümesi ile birlikte makina üretimine başlayıp başarılı sonuçlar almış ve müşteri memnuniyeti kazanmıştır. Türkiye’de birçok müşteriye hitap ederek kısada sürede ayakkabı sektöründe tanınmaya başlamıştır. Bununla birlikte sektöre daha fazla hitap etmek ve müşteri portföyünü genişletmek için kendi bünyesinde yatırımlara yönelmiş ve bu yatırımları ürün portföyünü ve makina parkurunu genişleterek başlatmıştır.

     Bugün Çorlu İnci Makina San. Tic. Ltd. Şti. olarak Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde 3.500m2 kapalı alan 1.500m2 açık alana kurulu fabrikasında son teknoloji makineler kullanarak ‘Ayakkabı Makinaları’ üretmektedir.

   30 yıllık birikimi ile kuruluşundan bugüne nitelikli işgücü, yüksek teknoloji ve verimlilik odaklı üretim anlayışıyla ülkemiz ve dünya sanayisine önemli katkılar sunmuştur. İthal ikamesini ve ihracatı önlemek suretiyle dış ticarete iki yönlü katkı yaparak ülkemiz ekonomisine önemli faydalar sağlamıştır. Tedarik zincirini ağırlıklı olarak yurtiçinden tercih etmekte olup yüzden fazla tedarikçi ile çalışmaktadır. İstihdam sağlamanın yanı sıra nitelikli insan kaynağı yetiştirmek suretiyle ülkemizin beşeri sermaye gücünü artırmaktadır. Bu odağını kaybetmeden, ‘’ Çorlu İnci Makina, Türkiye ve Dünya’ya; Türkiye’yi seviyoruz ayakkabı sektörü için Türkiye’de üretiyoruz’’ motivasyonu ile büyümeye ve milli hasıladaki payını artırmaya devam etmektedir.